Zimní sezona

Sjezdové lyžování – příznivci sjezdového lyžování si mohou užít v místním moderním Ski centru Bublava (www.bublava.cz). Areál nabízí všechny standardní služby a je vhodný zejména pro rodiny s dětmi.

Běžecké lyžování – Bublava a okolí je díky své poloze místo s velmi solidní nabídkou tras pro běžecké lyžování na české i německé straně Krušných hor. Česká strana nabízí na Bublavě a v okolí 30-40 km strojově upravovaných běžeckých tras. Začíná zde Krušnohorská magistrála vedoucí přes Rolavu, Jelení, Horní Blatnou na Boží Dar (www.krusnehoryaktivne.cz). Na německé straně je k dispozici cca 100 km běžeckých tras (www.kammloipe.de). O úpravu místních běžeckých tras se stará První Krušnohorská o.p.s. ve spolupráci s Dobrovolným svazkem měst a obcí Kraslicka a obcí Bublava.

Tip: Bublavský okruh + Sonnenloipe = 5 km +5 km okruh s přímou návazností na obec.

Skialpinismus a sněžnice – skialpinismus a pohyb na sněžnicích se v poslední době staly velmi oblíbenými sporty. I zde je možné je provozovat ve volné přírodě, prozatím bez značených okruhů. Profily místních kopců jsou vhodné především pro začátečníky.

Tip: Výšlap na Tři skalky a následný sjezd.

Zimní turistika – i v zimní sezoně je možné využívat části značených turistických tras.

Tip: Zimní výšlap na Špičák Rájeckým údolím a kolem skalního města.