Bublavská pouť

Víkendové počasí Bublavě přálo a tak si tradiční pouťovou slavnost přišlo a přijelo užít velké množství návštěvníků.
Před místním kostelem Nanebevzetí Panny Marie proběhlo dopoledne každoroční setkání, následovala mariánská pobožnost a mše svatá, kterou celebroval Mons. Peter Fořt.
Na hřišti u obecního úřadu mezitím ve druhém ročníku nohejbalového turnaje trojic bojovalo o pohár starostky celkem 8 týmů. Ručně vyrobený dřevěný putovní pohár si letos odvezl tým „Stánkaři“.
Akci letos zpestřila výstava starých fotografií obce Bublava / Schwaderbach. Návštěvníci viděli předválečné fotografie různých částí obce (např. Herrn, Aschberg, dolní Bublavy aj.), fotografie hostinců a restaurací, fotografie stavby rozhledny Bleiberg, snímky ze sportovních či kulturních událostí aj.. Jako kontrast ke starým snímkům mohli návštěvníci zhlédnout fotografie současné Bublavy autora Vladimíra Tomáše Smolíka.
S řemeslnými dílničkami a svými výrobky opět přijela paní Brossmanová, Preňková a Šimáčková (šperky, košíčky, tašky, ručně vyřezávané dekorace aj.) a nově se nejen děti mohly zabavit pískováním obrázků, které zajistila paní Šrajbrová. Zájemci se také mohli povozit na koních paní Flachsové.
Také letos k nám se svými lahodnými víny zavítal pan Gučík a o občerstvení se postaral Penzion Bublava a Hotel restaurant Švejk Bublava. Jako suvenýr si mohli návštěvníci domů odvést voňavé koření, čaje či sušené ovoce paní Šimůnkové (firma Nebe v hubě).
V odpoledních hodinách si mohli návštěvníci poutě zatančit v rytmu písní Zábavního tanečního orchestru Františka Stůje a večer se pak o zábavu postarala kapela FOX band z Chodové Plané.
Nedělní dopoledne proběhl na hřišti vedle OÚ ještě bleší trh, kde se daly nakoupit poklady z půdy či sklepa, nebo naopak prodat věci již nepotřebné. Výtěžek z poplatku za prodejních místa bude věnován na veřejnou sbírku na pomoc obci Bublava.
Ráda bych poděkovala všem, kteří se podíleli na organizaci letošní Bublavské pouti a kteří pomáhali s přípravami i úklidem poté a těším se na příští, doufám, že stejně vydařený ročník!